Závod č.21 - Hostivař - Cena NESS Technologies - Út. 30.5.2017

31. ročníku běhu seriálu SABZO v Hostivařském lesoparku se zúčastnilo méně běžkyň a běžců, než byl průměr posledních let. Pravděpodobně stejně jako loni to zavinilo počasí, nejen tropické vedro, ale zřejmě i odpolední bouřky. Matka Příroda však stála při nás – jedna bouřka se skončila dvě hodiny před startem, která ochladila vzduch na přijatelných 25 stupňů, a druhá začala půl hodiny po ukončení závodu. Po první bouřce byla trať jen místy blátivá, ale na časech běžců se asi trochu podepsalo dusné počasí s velkou vlhkostí. Nevýraznější výkon převedl Miloš Smrčka, který k nám po letech zavítal, aby vytvořil další traťový rekord, tentokrát v kategorii šedesátníků. Třetí místo v absolutním pořadí mluví za vše. Oba jeho rekordy jsou z říše snů a asi těžko kdy budou překonané. Další famózní výkon předvedla Vlaďka Hrstková. Nejenže zopakovala své loňské i předloňské vítězství a zvítězila v ženách s více jak minutovým náskokem, ale plynule pokračoval do druhého kola a obsadila mezi muži dělené 5–6 místo! Svůj čas na krátké trati z loňského roku zlepšila o 28 vteřin (na dlouhé o více jak 70 vteřin), a pokud by neběžela do druhého kola, pravděpodobně by ohrozila letitý traťový rekord žen.
V mužích vedoucí trojice po prvním kole v pořadí Michal Procházka, Tomáš Mach a Miloš Smrčka se odpoutala od ostatního pole závodníků, v druhém kole Michal Procházka svůj náskok výrazně zvýšil a bezpečně zopakoval své prvenství v předchozích dvou letech. Celá vítězná trojice měla více jak minutový náskok před dalšími běžci. Všechny další kategorie však mají nové vítěze – Tomáš Etrych ve V40 díky výrazně zlepšenému času oproti loňsku, David Jindra ve V50 a Břeťa Nový ve V70 proměnili první start ve vyšší věkové kategorii ve vítězství. Všichni vítězové kategorií vyjma Miloše Smrčky jsou domácí, z pořádajícího SABZA.
V ženách vedle staronové vítězky Vlaďky Hrstková i v dalších kategoriích zvítězily stálice – Lenka Borovičková (7×), Libuše Vlachynská (4×), pouze kategorie Ž60 má novou vítězku Zuzanu Setínkovou, která zaostala jen 10 vteřin za traťovým rekordem Jany Chlupaté.
Jako vždy na tomto závodě se podařilo vyhlášení vítězů krátce po doběhnutí posledního závodníka s cenami pro první tři v každé vypsané kategorii od sponzora Ness Technologies, Inc.
Fotografie ze závodu a z vyhlášení vítězů jsou na https://goo.gl/…9JiQKxndFDZ6.
Poděkování spoluorganizátorům – vytýčení trati Pavel Novák, časomíra Zdeněk Hošek a Marek Kříž, foto © Marek Kříž.
31.05.2017 zpracoval a za SABZO a Ness pořádal Milan Kříž

Závod č.21 – Hostivař – Cena NESS Technologies – Út. 30.5.2017

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.