Závod č.20 - Hostivař - Cena Ness Technologies - Út. 31.5.2016

30. ročníku běhu seriálu SABZO v Hostivařském lesoparku pod patronací sponzora Ness Technologies, poskytovatele informačních technologií, se letos zúčastnilo výrazně méně běžkyň a běžců, než byl průměr posledních let. Určitě to zavinila předpověď počasí, která se naplnila silnou bouří nad Prahou v odpoledních hodinách a která asi odradila řadů běžců od účasti. Kdo nepřišel, může jen litovat. Nepršelo už ani při prezentaci, při startu svítilo i sluníčko, teplota 21 stupňů, svěží vzduch a tak i když trať byla místy blátivá, řada běžců si zlepšila své loňské časy. A to i starší běžci, u kterých se každý křížek na hřbetě projeví na výkonnosti. Traťové rekordy však odolaly všechny, neb jsou již téměř z říše snů, zejména ve veteránských kategoriích. Nejvíce se přiblížil svému rekordu Michal Kovář v kategorii V40.
Své loňské prvenství obhájili sabzáci Vlaďka Hrstková a Michal Procházka.
Michal Procházka ale musel svést tvrdý boj s veteránem Michalem Kovářem (3 vítězství), který se po dvou letech vrátil na náš závod a po prvním kole dokonce běžel na první pozici. Pořadí na dalších místech se ustálilo už po prvním kole – Tonda Rektor (vítěz kategorie M 2014), Tomáš Šťastný a Michal Volejník, kteří měli slušný náskok před pelotonem běžců již v prvním kole. Pavel Novák trvale vítězí v kategorii V60 (4×) a Jarda Janeček když přijde, tak svojí kategorii vyhraje (4×), pokud ovšem nepřijde Jarda Čech :-). Vítězí i přesto, že do kategorie V70 přichází stále větší počet konkurentů. Dříve kdo přišel v této kategorii, tak byl na bedně, dnes už se obsazení kategorie počtem příliš neliší od ostatních.
V ženách se stala staronovou vítězkou Vlaďka Hrstková a nejenže stlačila svůj nejlepší čas pod 10 minut, ale po finiši do svého cíle plynule pokračoval v závodě s muži a svým časem obsadila mezi muži úžasné 14. místo v absolutním pořadí. Klobouk dolů před takovým výkonem! Vítězky dalších kategorií jsou stálice – Lenka Borovičková (6×), Libuše Vlachynská (3×) a Jana Chlupatá (4×).
Jako vždy na tomto závodě se podařilo vyhlášení vítězů krátce po doběhnutí posledního závodníka s cenami pro první tři v každé vypsané kategorii od sponzora Ness Technologies, Inc.
Fotografie ze závodu a z vyhlášení vítězů jsou na https://goo.gl/…bzoSrLM6ZEH7
Poděkování spoluorganizátorům – vytýčení trati Pavel Novák, časomíra Zdeněk Hošek a Marek Kříž, foto © Marek Kříž.
01.06.2016 zpracoval a za SABZO a Ness pořádal Milan Kříž

Závod č.20 – Hostivař – Cena Ness Technologies – Út. 31.5.2016

cena-ness-poster-2016

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.