Závod č.20 - Hostivař - Cena Ness Technologies - Út. 2.6.2015

"29. ročník běhu seriálu SABZO v Hostivařském lesoparku pod patronací sponzora Ness Technologies, poskytovatele informačních technologií, se letos konal v horkém, téměř tropickém počasí, teplotě 28o C. Horko se zřejmě přispělo k tomu, že traťové rekordy byly na hony vzdálené letošním vítězů kategorií. Rekordy odolaly i proto, že jsou velice kvalitní, zejména ve vyšších věkových kategoriích, a i kvůli tomu, že dřívější vítězové stárnou a nástupce nemají. Celkem startovalo 84 borkyň a borců, tedy slušná účast, ale mladších kategoriích, zejména žen, byl velký propad počtu účastníků. Dohnali to padesátníci, s rekordní účastí 26 závodníků tvořili 38% startovního pole. Rekord je přeci jen jeden, nejstarší běžec Míla Zelinka absolvoval celou pětikilometrovou trať v jednadevadesáti letech. A též jedna pozoruhodnost, závod můžů i žen poprvé vyhráli členové SABZO.
V závodě mužů se nekonalo žádné drama, do druhého kola vbíhali závodníci na prvních pěti místech v identickém pořadí jako byli později v cíli, vítěz Michal Procházka v prvním kole již s velkým náskokem, který v druhém kole ještě zvýšil a téměř půlminutový náskok vítěze jsme ještě neměli. V kategorii čtyřicátníků je novým vítězem Honza Oberlander, v nabité kategorii padesátníků Honza Martínek obhájil loňské vítězství a dokonce se v letošních obtížných podmínkách zlepši o vteřinu. Kategorii šedesátníků Pavel Novák od doby, kdy postoupil před třemi lety do této kategorie, trvale vítězí a dokonce výrazně překonal svůj loňský čas. V nejstarší kategorii sedmdesátníků, letos nebýval obsazené 7 běžci, k nám poprvé zavítal Vašek Řápek a zvítězil.
V ženách Vlaďka Hrstková, ač sama ve své kategorii, tak zvítězila i absolutně, těsně ale následovaná Lenkou Borovičkou, též úspěšnou chodkyní, která v kategorii nad 35 let vyhrála již po páté. V kategorii nad 50 let obhájila loňské prvenství Libuše Vlachynská a kategorie nad 60 let od jejího vzniku nezná jinou vítězku než Janu Chlupatou.
Jako vždy na tomto závodě se podařilo vyhlášení vítězů ihned po doběhnutí posledního závodníka s cenami pro první tři v každé vypsané kategorii od sponzora Ness Technologies, Inc.
Fotografie ze závodu a z vyhlášení vítězů jsou na
© Marek Kříž
Poděkování spoluorganizátorům – vytýčení pěkné trati Pavel Novák, časomíra Tomáš Fliegl, Marek Kříž a další pomocnice Jarmila Ziedlerová, Alena Flieglová a Eva.