Závod č.18 - Hostivař - Cena Ness Technologies - Út.3.6.2014

28. ročník běhu seriálu SABZO v Hostivařském lesoparku pod patronací sponzora Ness Technochlogies, poskytovatele informačních technologií, se letos může pochlubit účastnickým rekordem ve své dlouhé historii. O účastnický rekord zasloužili především ženy , které vytvořili téměř jednu třetinu startovního pole – z 95 startujících jich bylo 30. Rekordní byl i věkový rozdíl mezi účastníky – 75 let mezi patnáctiletou Terezkou Svobodovou, která se však ve startovním poli neztratila a obsadila krásné 4. místo, a devadesátiletým Mílou Zelinkou, jenž statečně zvládnul celou pětikilometrovou trať. Počasí se nám vydařilo,  teplota 18 °C byla pro běh ideální.
Hvězdou závodu byl Michal Kovář z Pacova. Ač čtyřicátník, od startu se usadil v čele závodu a stal se absolutním vítězem a navíc zlepšil svůj předloňský rekord kategorie M40. Ve všech kategoriích jsou nyní velice kvalitní rekordy, které se budou těžko překonávat. V ostatních kategoriích jen Jarda Janeček obhájil vítězství, ostatní kategorie mají nové vítěze – Tonda Rektor, Honza Martínek a Pavel Novák.
V ženách hned prvními kroky na startu se do čela dostala Maruška Dlouhá a stylem start – cíl závod vyhrála. Další novou vítězkou je Lenka Fanturová,  zatímco Libuše Vlachynská a Jana Chlupatá své loňské vítězství zopakovali.
Jako vždy na tomto závodě se podařilo vyhlášení vítězů ihned po doběhnutí posledního závodníka s cenami pro první tři v každé vypsané kategorii od sponzora Ness Technologies, Inc.
A nakonec ztráty a nálezy po skončení závodu zůstali na místě dioptrické brýle a deštník . Pokud někomu chybí, rád mu je vydám – 602 61 62 19.
Fotografie ze závodu a z vyhlášení vítězů jsou na
https://plus.google.com/…203720209201?…  © Marek Kříž
Poděkování spoluorganizátorům – vytýčení pěkné trati Pavel Novák, časomíra Marek Kříž a Tomáš Fliegl.
04.06.2014 zpracoval a za SABZO a Ness pořádal Milan Kříž

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.