Závod č.17 - Veteránská pětka na dráze - Út.27.5.2014

9. ročník Veteránské pětky na dráze uspořádala TJ Liga 100 Praha na hřišti Slávie Praha ve Vršovicích, na tartanu. Počasí se po dopoledním dešti a kroupách vyčasilo a bylo příjemně a zataženo. Ve dvou bězích se zúčastnilo 72 běžců a běžkyň (loni jich bylo 50), rozdělených podle nahlášené výkonosti. Většině závodníků musíme poděkovat za poctivost při uvádění předpokládaných časů, u některých se skutečně lišily jen o vteřiny (např. vítěz o jednu).
Vítěz, Frelich Martin, který vyhrál s velkým náskokem, překonal dokonce traťový rekord o 17 vteřin. Nejmladšími závodníky byli na druhém a čtvrtém místě Hostička Jan a Šťastný Tomáš ve svých 35 letech. Nejstarším byl 77 letý Josef Ulrich, který nechal za sebou ještě 12 soupeřů a soupeřek. Z 12 žen vyhrála Lenka Borovičková. Nejstarší ženou byla 64 letá Jana Chlupatá na desátém místě mezi ženami.